Środa 16 kwietnia 2014 g. 19:00 Hala przy ul. Żytniej w Kielcach

sobota, 26 październik 2013 22:23 Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zwycięstwo w meczu na szczycie Dawid Łukasik

Czwarte z rzędu zwycięstwo zanotowali koszykarze UMKS-u Kielce. W meczu na szczycie grupy C II ligi nasza drużna wygrała w sobotę z AZS AGH Alstom Kraków 78:74. Kielczanie awansowali na fotel wicelidera ligowej tabeli.

Do hali przy ulicy Żytniej przyjechała niepokonana dotąd ekipa z Krakowa (podobnie jak UMKS miała na swoim koncie trzy zwycięstwa). I tak jak na prawdziwy mecz przystało, emocji było co nie miara. Początek meczu znakomity w wykonaniu naszego zespołu, bo po kilku minutach UMKS prowadził 8:1. Grający fizyczną i mocną koszykówkę goście z Krakowa nie zamierzali jednak odpuszczać. Jeszcze w pierwszej połowie, po fatalnym, przegranym przez UMKS 0:11 fragmencie goście wyszli na prowadzenie (31:28). W ekipie z Krakowa znakomite zawody rozgrywał były zawodnik UMKS-u, Kamil Kamecki, który już do przerwy zanotował popularne double-double, a w całym meczu zapisał na swoim koncie 29 punktów i 14 zbiórek. To po jego zbiórce w ataku i celnej dobitce w ostatniej sekundzie pierwszej połowy, AZS AGH schodził na przerwę prowadząc 37:36.

Kielczanie wyszli na drugą odsłonę podwójnie zmobilizowani, ale w dalszym ciągu mięli problemy z mocną fizycznie drużyną z Krakowa. Pod koszem tym razem nie radził sobie Alexander Machowski, a mało miejsca mieli też kieleccy obwodowi. Większość meczu na ławce rezerwowej przesiedział „piątkowy” gracz Piotr Osiakowski, który już w pierwszej kwarcie złapał trzy faule. Zespół Rafała Gila słabiej niż zwykle spisywał się też na swojej połowie. Swoje dokładali na dodatek sędziowie, którzy często mylili się na niekorzyść obu drużyn.

Gdy po faulu niesportowym Pawła Bacika dwa rzuty osobiste wykorzystał Tomasz Józefiak, a na tablicy wyników zrobiło się 61:55 dla gości, kibice zaczęli odczuwać niepokój. Jeszcze na 7 minut przed końcem spotkania utrzymywała się ta sześciopunktowa przewaga zespołu Wojciecha Bychawskiego, ale na szczęście na ostatnie minuty wreszcie powróciła dobra kielecka obrona, która zmuszała krakowian do niewymuszonych strat, a w ataku ważne punkty zdobywali Jakub Dryjański i Rafał Król.

- Obie drużyny stworzyły widowisko na dobrym poziomie. Cieszy mnie to, że mieliśmy kilka małych kryzysów, ale za każdym razem udawało nam się z nich szybko wychodzić. Mamy takich zawodników, którzy mają gwarantować wygrane pojedynki jeden na jeden, dlatego cieszy mnie to, że w końcówce wykonali swoje zadanie. Gra gosci AGH-u opiera się na rozgrywajacym Zychu i Kameckim pod koszem. Wiedzieliśmy to, ale mimo wszystko pick and rolle zawsze jest ciężko bronić, dlatego szybko zmieniliśmy swoją taktykę w obronie, na bardziej agresywniejszą grę. Ogólnie pozytywnie oceniam nasz występ zarówno w obronie, jak i w ataku - mówił po meczu trener UMKS-u, Rafał Gil.

Ostatecznie UMKS Kielce pokonał w meczu na szczycie grupy C II ligi AZS AGH Alstom Kraków 78:74 i przeskoczył krakowską drużynę w ligowej tabeli. Gracze Rafała Gila mają teraz na sowim komplet 8 punktów, tyle samo, co lider z Siedlec.

UMKS Kielce - AZS AGH Alstom Kraków 78:74, (26:20, 10:17, 23:24, 19:13)

UMKS: Dryjański 25, Król 19, Makuch 10, Machowski 7, Bacik 7, Fąfara 6 (6 zbiórek), Lewandowski 4, Busz, Miernik, Osiakowski.

W następnej kolejce, 2 listopada nasza drużyna zagra na wyjeździe z KS Piaseczno.

Czytany 8744 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 październik 2013 23:08