Strona klubu UMKS Kielce

Open/Close
I SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI
Sobota 12 kwietnia 2014 g. 16:30
 69 : 65 
II SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI ZAPRASZAMY
Środa 16 kwietnia 2014 g. 19:00 Hala przy ul. Żytniej w Kielcach
 70 : 82 

Finał o krok. Zbawienna defensywa

sobota, 29 marzec 2014 21:38 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jakub Dryjański zdobył w sobotę 24 punkty. Jakub Dryjański zdobył w sobotę 24 punkty.

Znakomita postawa w obronie zaważyła o wysokim zwycięstwie naszej drużyny w pierwszym półfinałowym spotkaniu grupy C II ligi. UMKS pewnie pokonał Księżaka Łowicz 81:61.

Bez wątpienia kluczem do zwycięstwa w sobotnim spotkaniu była znakomita postawa naszego zespołu w obronie. Kielczanie zmusili rywali aż do 22 strat (sami mięli tylko 7) i nawet kiepska skuteczność  z dystansu nie przeszkodziła im w zrobieniu pierwszego kroku w kierunku finału. 

W pierwszej połowie bezbłędny był Jakub Dryjański, który królował w polu trzech, a w drugiej kwarcie trafił nawet z dystansu. Już do przerwy miał na swoim koncie 15 punktów. Łowiczanie zostawali w grze głównie dzięki Bartłomiejowi Szczapaniakowi i Bartoszowi Włuczyńskiemu, którzy nękali nasz zespół rzutami z dystansu. W trzeciej kwarcie ten drugi, który dodajmy godnie zastępował kontuzjowango Piotra Trepkę nabawił się jednak kontuzji barku i nie mógł kontynować gry.

Od tamtej pory przewaga naszej drużyny jeszcze wzrosła. Od stanu 43:37 UMKS zdobył jedenaście punktów z rzędu, kielczanie świetnie bronili i wyprowadzali liczne kontrataki. Pod koszem w dalszym ciągu dobrze walczył Dryjański, a z dobrej strony pokazał się też rezerwowy Paweł Walczyk, który między innymi trafił dwie "trójki". Gospodarze grali też efektownie. Przechwyty i dwa wsady Dryjańskiego i efektowny Alley oop w wykonaniu Huberta Makucha i Piotra Osiakowskiego mogły zadowolić najbardziej wybrednych kibiców.  

W rywalizacji do dwóch zwycięstw nasza drużyna objęła prowadzenie 1:0, a drugi mecz obu drużyn rozegrany zostanie za tydzień w Łowiczu.

UMKS Kielce - Księżak Łowicz 81:61 (20:20, 17:12, 29:12, 15:17)

UMKS: Makuch 13 (1x3), Fąfara 13 (7 zbiórek, 6 asyst), Osiakowski 13, Miernik 6, Dryjański 24 (1x3) - Bacik 2, Machowski 7, Walczyk 8 (2x3), Busz.

Czytany 8275 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 30 marzec 2014 15:17

Media

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partner serwisu
Rolety Kielce

  • Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego oraz dopasowania treści wyświetlanych. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.