Strona klubu UMKS Kielce

Open/Close
I SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI
Sobota 12 kwietnia 2014 g. 16:30
 69 : 65 
II SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI ZAPRASZAMY
Środa 16 kwietnia 2014 g. 19:00 Hala przy ul. Żytniej w Kielcach
 70 : 82 

Świetna obrona i zwycięstwo w meczu kolejki z Księżakiem Łowicz

sobota, 30 listopad 2013 20:52 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Łukasz Fąfara zdobył w sobotę 25 punktów i poprowadził swój zespół do siódmego zwycięstwa w lidze Łukasz Fąfara zdobył w sobotę 25 punktów i poprowadził swój zespół do siódmego zwycięstwa w lidze

Po bardzo dobrym występie koszykarze UMKS Kielce pokonują w meczu na szczycie grupy C II ligi Księżaka Łowicz 80:66.

Nasz zespół rozpoczął spotkanie z dwoma nominalnymi "jedynkami" w składzie, Pawłem Bacikiem i Hubertem Makuchem. Bardzo długo z resztą prowadził grę prowadził ten pierwszy, gdyż "Hubi" szybko łapał przewinienia i większość spotkania spędził na ławce.

"Baca' z kolei był jedną z jaśniejszych postaci w naszej drużynie. Dobrze spisywał się w obronie, a jego sześć punktów w pierwszej kwarcie nie pozwoliły rywalom na powiększanie przewagi. 

UMKS grał swoją koszykówkę od drugiej kwarty. Mimo problemów na "desce", kielczanie nadrabiali defensywą i szybkim atakiem. Po wsadzie Artura Busza w 12. minucie było 23:21. Wtedy też nasza drużyna wyszła pierwszy raz na prowadzenie. Prze osiem minut, do końca drugiej kwarty, dzięki dobrej obronie UMKS stracił tylko 7 punktów, więc do przerwy zdołał jeszcze powiększyć przewagę  

Ostatni raz goście mieli kontakt z naszym zespołem w 27. minucie, gdy po "trójkach" Piotra Trepki i Bartłomieja Szczepaniaka było tylko 48:45, wtedy jednak postkutkował czas wzięty przez trenera Rafała Gila.

Łowiczanom nie pomogły ostatecznie ani 33 punkty Łukasza Bąka (i 14 zbiórek), ani chwilowy zryw doświadczonych Trepki i Szczepaniaka. Nie pomogły, bo na szczęście, w końcowce nasi gracze nareszcie nie zanotowali przestoju w ataku. Rzuty z dystansu w czwartej kwarcie Łukasza Fąfary, Artura Busza i Wojciecha Miernika nie pozwoliły Księżakowi już się podnieść. Po trzech punktach tego ostatniego, w 35 minucie było już 73:56 i losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte.

 

UMKS Kielce - Księżak Łowicz 80:66, (18:22, 18:7, 20:20, 24:17)
UMKS: Bacik 10, Makuch 3 (1x3), Fąfara 25 (3x3), Machowski 7 (1x3), Dryjański 11 - Busz 15 (3x3), Miernik 9 (1x3), Osiakowski.

Czytany 10203 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 listopad 2013 21:52

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partner serwisu
Rolety Kielce

  • Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego oraz dopasowania treści wyświetlanych. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.