Strona klubu UMKS Kielce

Open/Close
I SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI
Sobota 12 kwietnia 2014 g. 16:30
 69 : 65 
II SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI ZAPRASZAMY
Środa 16 kwietnia 2014 g. 19:00 Hala przy ul. Żytniej w Kielcach
 70 : 82 

80 punktów przewagi w Ostrowi Mazowieckiej

wtorek, 19 listopad 2013 20:03 Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
80 punktów przewagi w Ostrowi Mazowieckiej Przemysław Bentkowski

W zaległym meczu 5. kolejki grupy C II ligi nasza drużyna rozbiła na wyjeździe ostatni zespół ligowej tabeli, Sokół Ostrów Mazowiecką rożnicą niemal 80 punktów. To rekordowe zwycięstwo naszej drużyny w historii klubu.

Sokół Ostrów Mazowiecka – UMKS Kielce 40:119 (3:21, 11:19,  17:40, 9:39)

UMKS: Makuch 9 (1x3), Fąfara 16 (2x3), Busz 24 (3x3), Machowski 10, Król 5 (1x3) – Bacik 6, Osiakowski 18, Miernik 6, Dryjański 13, Gil 12 (3x3).

Kielczanie górowali nad zdecydowanie najsłabszą drużyną w grupie C w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Już po 5 minutach prowadzili 16:2, do przerwy 40:14, a po trzech kwartach aż 80:31. Nasza drużyna pojechała do Ostrowi Mazowieckiej w 10 osobowym składzie (zabrakło Jakuba Lewandowskiego i Pawła Walczyka), w którym znalazł się także cały czas zgłoszony do rozgrywek trener Rafał Gil. Na parkiecie pojawił się wraz z początkiem czwartej kwarty i wyróżnił się trzema celnymi rzutami z dystansu (w sumie zdobył 12 punktów).

W sumie punktowała cała dziesiątka, która pojawiła się na parkiecie, a celny rzuty z dystansu Rafała Gila, Artura Busza, czy cztery wsady Piotra Osiakowskiego były ozdobą wtorkowego meczu. - Chodziło przede wszystkim o to, żeby przez cały mecz, bez względu na wynik być skoncentrowanym, bo tego zabrakło w ostatnich przegranych meczach. Myślę, że wreszcie nam to wyszło. Ja sie przebrałem, bo na mecz nie mogli jechać Kuba Lewandowski i Paweł Walczyk, więc było nas tylko dziewięciu. Powiedziałem zawodnikom przed meczem, że jesli będzie przewaga 40 punktów, wejdę na boisko. Jesli chodzi o rekord, nie ma on kompletnie żadnego znaczenia. Chodzi o to, żeby tak grać i wygrywać z najlepszmi drużynami - mówi trener naszego zespołu Rafał Gil.

Kielczanie chociaż w niewielkim stopniu zrehabilitowali się więc za ostatnie dwie ligowe porażki (z KS Piaseczno i Pulaskim Warka), a rekordowe rozmiary wtorkowego zwycięstwa pozwoliły wrócić im na drugie miejsce w tabeli grupy C.

Dodajmy, że 119 rzuconych punktów jest także strzeleckim rekordem klubowym.

Już w sobotę nasza drużyna jedzie do Krakowa na mecz 8. kolejki z AZS AWF ggmedia.pl i także tam liczymy oczywiście na komplet punktów.

Czytany 6469 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 listopad 2013 11:38

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partner serwisu
Rolety Kielce

  • Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego oraz dopasowania treści wyświetlanych. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.