Blisko niespodzianki w Stargardzie

sobota, 09 luty 2013 19:02 Napisał
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Bylo blisko, ale ostatecznie nie udało się odnieść naszej drużynie drugiego w sezonie zwycięstwa nad Spójnią Satargard Szczeciński. UMKS przegrał w Stargardzie po emocjonującej końcówce 62:67.

Spotkanie od początku zapowiadało emocje, bo kielczanie nie pozwolili gospodarzom przejąć inicjatywy. Sami lepiej weszli w mecz i wygrywali przez całą pierwszą kwartę. Pierwszy kryzys pojawił się wraz z początkiem drugiej kwarty, kiedy stargardzianie zanotowali "run 8:0" i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Taką przewagę utrzymali do końca pierwszej połowy. Ta nieco została powiększona po kolejnych dziesięciu minutach, bo po trzech kwartach kielczanie tracili do Spójni 11 "oczek". W naszym zespole brakowało szczególnie punktów Marcina Wróbla, który od początku nie mógł się wstrzelić w stargardzkie kosze, a całe spotkanie zakończył z zaledwie jednym celnym rzutem z gry. Na szczęście jedną z najlepszych połów w ofensywie rozegrał Łukasz Fąfara, który już do przerwy zdobył wszystkie swoje 14 punktów, a po przerwie skutecznie obsługiwał podaniami kolegów.

W czwartej kwarcie kielczanie wrócili do gry po fenomenalnej serii 7 punktów z rzędu Pawła Bacika, a w samej końcówce ważne "trójki" dołożyli też Damian Tokarski i Artur Busz. Niestety gospodarze w decydujących momentach odpowiadali tym samym. Mieli przy tym sporo szczęścia, tak jak przy celnym rzucie z dystansu równo z końcową syreną Tomasza Stępnia. W ostatnich sekundach uwidoczniła się przewaga gospodarzy pod koszem, kiedy w przedostatniej akcji Wiktor Grudziński dwukrotnie zbierał piłkę z atakowanej tablicy. To pozwoliło z kolei wspomnianemu Stępniowi przypieczętować wygraną dwoma rzutami wolnymi, bo kielczanie musieli ratować się faulami.

Za tydzień gramy w Bydgoszczy z Astorią i mocno liczymy na rewanż za wysoką porażkę w Kielcach w pierwszej rundzie.

Spójnia Stargard Szczeciński - UMKS Kielec 67:62 (17:19, 23:14, 18:14, 9:15)