Wydrukuj tę stronę

Czas na Astorię!

piątek, 16 listopad 2012 21:43 Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Czy kielczanie w sobotę znów będą mieli powody do radości?

fot. Przemysław Bentkowski

Astoria Bydgoszcz, piętnasta drużyna pierwszej ligi będzie w sobotę przeciwinikiem UMKS-u Kielce w meczu 9. kolejki I ligi.

„Asta, Asta, duma tego miasta!" - śpiewali bydgoscy kibice, pisała lokalna prasa, kiedy koszykarze Astorii niespodziewanie wygrali barażowy turniej o awans do pierwszej ligi w Ostrowie Wielkopolskim i po roku nieobecności, powrócili w szeregi pierwszoligowców.

Sobotnie spotkanie w Kielcach będzie więc mecze dwóch beniaminków. Nasz zespół przystępuje do niego z niedużym handicapem. Gracze Rafała Gila mają bowiem w dorobku trzy zwycięstwa, a bydgoszczanie, którzy grają w niemal niezmienionym składzie, do tego, który wywalczył awans, tylko dwa. – To jest dobra drużyna. Ma tylko dwa zwycięstwa, ale dotąd grała z mocnymi rywalami. Mówiąc szczerze, obawiam się tego meczu, bo u moich zawodników na początku tygodnia, a także naszych kibiców pojawiło się niepotrzebne przekonanie, że jesteśmy zdecydowanymi faworytami tego meczu. Na szczęście już chyba wszyscy wszystko zrozumieli. Będziemy musieli się tak samo napracować na korzystny wynik, jak w każdym innym meczu – mówi kielecki szkoleniowiec.

O sile bydgoskiej drużyny stanowi kilku graczy. Przede wszystkim Mateusz Bierwagen, który ze średnią ponad 17 punktów na mecz jest trzecim strzelcem całej ligi. Groźny na obwodzie i pod koszem jest też Sebastian Laydych i to właśnie powstrzymanie tych dwóch graczy będzie w sobotę kluczem do zwycięstwa. – Oprócz tego musimy szybko reagować na ich zmienną obronę i sami zagrać na swoim dobrym poziomie w ofensywie – dodaje Rafał Gil.

Jego drużyna wystąpi w najsilniejszym składzie. Razem z Rafałem Królem, który od środy przebywa w Kielcach i został już zgłoszony do rozgrywek. Początek meczu w hali przy ulicy Żytniej o godzinie 18.

Czytany 4621 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 listopad 2012 21:46