Wydrukuj tę stronę

Kutno było za silne. Po prostu

sobota, 06 październik 2012 19:51 Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

AZS Polfarmex Kutno potwierdził wysokei aspiracje i nie dał naszej drużynie większych szans w sobotnim meczu 3 kolejki peirwszej ligi. Mimo to inauguracja rozgrywek w Kielcach wypadła niezywkle okazale.

Jeszcze przed, a także w trakcie spotkania w hali przy ulicy Żytniej roiło się od niespodzianek i atrakcji. Rozpoczęło się tuż po prezentacji kieleckiego zespołu. Z rąk władz kieleckiego klubu, specjalne podziękowania i nagrody otrzymał Grzegorz Kij, jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla kieleckiej koszykówki ostatnich lat, który przed obecnym sezonem zakończył karierę sportową. Nasz były już kapitan nie odmówił sobie także podziękowań dla kieleckich fanów, robiąc dla nich specjalną rundę honorową.


To był jednak początek wrażeń. W przerwach między kwartami podziwiać można było krótkie występy kieleckich raperów, Nizana i Zacha, a w przerwie spotkania prawdziwe show widowni zafundowali Kacper Lachowicz i Łukasz Biedny. Ten drugi to znany w Polsce, najlepszy specjalista od wsadów. W Kielcach wykonał swoje popisowe numery, wsadzając piłkę do kosza przeskakując na grupką osób i...motorem.


Jeszcze większy aplauz widowni wzbudził jednak konkurs rzutów dla kibiców. Wylosowana z publiczności osoba stanęła do walki o 200 lub 1000 złotych. Wylosowaną osobą okazała się kielecka licealistka, Iga, która za namową publiczności zdecydowała się grać o 1000 złotych. Musiała spełnić jednak jeden warunek – trafić piłką do kosza z połowy boiska. Przy gorącym dopingu młoda kielczanka wykonała rzut i... ku uciesze całej hali piłka wpadła do kosza. Sama uczestniczka przyznała potem, że był to jej pierwszy rzut w życiu.


Jeśli chodzi o aspekty sportowe, naszym graczom na pewno nie można odmówić zaangażowania. Poza pierwszą kwartą, nasi gracze nie mięli po prostu argumentów w starciu z dojrzalszym rywalem. Kutnianie byli szybsi, dokładniejsi i przede wszystkim silniejsi, co odbiło się na walce podkoszowej i ilości zebranych piłek (goście mieli 14 zbiórek więcej od kielczan). I mimo, że UMKS nie zagrał na 100 procent swoich możliwości, trudno przypuszczać, że nawet przy najlepszej dyspozycji, mogliby wyrwać zwycięstwo jednemu z faworytów ligi. Przewaga gości w trzeciej kwarcie wynosiła już nawet 32 punkty. Nie widząc większych szans na zmianę boiskowych wydarzeń, trener Rafał Gil dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. W końcówce na parkiecie pojawili się między innymi młodzi Alan Jaworski i Jakub Lewandowski.

UMKS Kielce - AZS WSGK Polfarmex Kutno 65:89 (14:15, 14:27, 13:27, 24:18)

UMKS: Kamecki 14, Miernik 12, Busz 8 (2x3), Tokarski 8, Wróbel 6, Makuch 5, Kijanowski 5, Jaworski 3, Fąfara 2, Bacik 2, Bajtus, Lewandowski.

AZS: Małecki 23, Dłuski 15, Kwiatkowski 12, Trepka 9, Bręk 7, Mazur 8, Glabas 7, Rduch 6, Szwed 2.

Czytany 6124 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 07 październik 2012 00:00

Media

UMKS Kielce - AZS Kutno Przemysław Bentkowski