Rosa pokonana. W niedzielę z AGH

czwartek, 20 wrzesień 2012 21:09 Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Drugie sparingowe zwycięstwo nad rezerwami Rosy Radom odnieśli pierwszoligowi koszykarze UMKS Kielce. Tym razem kielczanie wygrali 78:70.

Środowy pojedynek, podobnie do pierwszego meczu obu drużyn, który rozegrany był dwa tygodnie temu, także był zacięty. Gospodarze rozpoczęli go jednak od mocnego uderzenia i w 7 minucie, po trzeciej z rzędu celnej „trójce” Łukasza Fąfary prowadzili już 19:6. Radomianie rozpoczęli jednak systematyczne odrabianie strat i „doszli” gospodarzy jeszcze w pierwszej połowie (remis 37:37 po 20 minutach). Potem młody radomski zespół wyszedł nawet na sześciopunktowe prowadzenie, ale końcówka należały znowu do kielczan, którzy wygrali ostatnie 5 minut spotkania 15:5. W niedzielę podopieczni Rafała Gila rozegrają ostatni sparing przed startem pierwszej ligi. Ich przeciwnikiem w hali przy ulicy Żytniej będzie AZS AGH Kraków. Początek meczu o godzinie 16.

UMKS Kielce – Rosa II Radom 78:70 (21:12, 16:25, 21:21, 20:12)

UMKS: Fąfara 17 (3x3), Wróbel 12, Kamecki 12, Bajtus 7, Miernik 6, Jaworski 5 (1x3), Busz 4, Makuch 4, Tokarski 4, Bacik 4, Osiakowski 3, Lewandowski.

Czytany 5016 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 wrzesień 2012 10:31