Strona klubu UMKS Kielce

Open/Close
I SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI
Sobota 12 kwietnia 2014 g. 16:30
 69 : 65 
II SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI ZAPRASZAMY
Środa 16 kwietnia 2014 g. 19:00 Hala przy ul. Żytniej w Kielcach
 70 : 82 

"Norwid" gra z UMKS-em

piątek, 14 wrzesień 2012 10:53 Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Specjalna kibicowska loża i konkurs na przydomek kieleckich koszykarzy - to pierwsze i główne jak na razie inicjatywy III Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, które od nowego sezonu wchodzi z kieleckim klubem w ścisłą współpracę.

Inicjatorem i głównym organizatorem współpracy jest dyrektor III LO, Rafał Nowak. - Na koszykówkę chodzę od kilkunastu lat. W ostatnim sezonie, gdy drużyna walczyła o awans do pierwszej ligi, na trybunach nie zawsze było tłoczno i głośno, a wiadomo, że doping bardzo pomaga. Dlatego postanowiłem zorganizować coś w swojej szkole, zachęcić uczniów do koszykówki - opisuje dyrektor kieleckiej placówki.

Oprócz wspólnego dopingu dyrektora, nauczycieli i uczniów w specjalnej loży "Norwida", kieleckie liceum zorganizowało też konkurs na przydomek dla kieleckich graczy. A jest o co walczyć, bo dla autora wybranej propozycji (wybiorą ją koszykarze i nauczyciele kieleckiej szkoły) czekają nie lada atrakcje. Przede wszystkim zwycięzca konkursu będzie miał okazję spędzić wraz z koszykarzami tak zwany "dzień meczowy". Do tego otrzyma klubowe gadżety.

W zamian koszykarze UMKS będą pojawiać się w "Norwidzie" na lekcjach wychowania fizycznego oraz szkolnych uroczystościach. Klub razem ze szkołą chce w październiku wspólnie pobić też rekord Guinessa.

Ze współpracy z beniaminkiem pierwszej ligi koszykarzy zadowolony jest dyrektor, III LO Rafał Nowak. - Z trenerem Gilem nadajemy na podobnych falach. Szybko znaleźliśmy wspólny język. Bardzo ważny w tej inicjatywie jest też akcent wychowawczy. Oprócz tego, że koszykówka jest świetnym sportem, poprzez wspólne kibicowanie naszej drużynie, zdecydowanie zwiększamy z naszymi uczniami więzi - dodaje dyrektor.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie przed własną publicznością, podopieczni Rafała Gila rozegrają 6 października z AZS Polfarmex Kutno.

Czytany 2031 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 wrzesień 2012 10:55

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partner serwisu
Rolety Kielce

  • Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego oraz dopasowania treści wyświetlanych. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.