Wydrukuj tę stronę

Wizyta w fitness klubie

wtorek, 11 wrzesień 2012 00:34 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na nietypowym treningu spotkali się w środę koszykarze UMKS Kielce. Kielczanie godziny dopołudniowe spędzili w kieleckim fitness clubie TAO na specjalistycznym treningu Kettlebell.

Zawodnicy UMKS-u uczestnicząc w zajęciach mieli okazję poznać podstawy dynamicznie rozwijającego się systemu treningowego Kettlebells. Do ćwiczeń z charakterystycznymi rosyjskimi odważnikami, które znów zaczynają cieszyć się w Polsce coraz większą popularnością przystąpili z uśmiechami na ustach.

Kielczanie wykonywali polecenia instruktorów przez ponad godzinę.16-kilowe odważniki kształtem przypominające kule armatnie dały się nieco naszym graczom we znaki, jednak po zajęciach nikt nie narzekał. - Pracowaliśmy głównie nad siłą i dynamiką. Dzięki takim zajęciom zawodnicy wzmocnią się fizycznie, poprawią swój wyskok, a paradoksalnie duże obciążenia, z którymi ćwiczą, doskonale wpłyną na ich dynamikę, zwiększą elastyczność, rozwiną koordynację ruchową – wylicza Dominik Dankowski, instruktor Kettlebell.

Zadowolenia nie krył też trener naszego zespołu, Rafał Gil, który przyznał, że będzie chciał z grupą kieleckich instruktorów Kettlebells nawiązać szerszą współpracę. - Taki trening ma zdecydowanie więcej zalet niż żmudne ćwiczenia na siłowni. Zawodnicy wzmacniają się fizycznie, a jednocześnie nic nie tracą na swojej ruchomości. Będziemy chcieli wprowadzić te zajęcia na stałe do naszego cyklu treningowego w sezonie – mówi trener Rafał Gil.

Więcej zdjęć z treningu zobacz na na naszym facebookowym profilu.

Czytany 1745 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 wrzesień 2012 10:58