Z WISŁĄ SKOŃCZYLI, Z WISŁĄ ZACZNĄ

wtorek, 11 wrzesień 2012 00:25 Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zwycięstwem nad Wisłą Kraków drugoligowi koszykarze UMKS Kielce zakończyli rundę zasadniczą. Z tym samym rywalem, podopieczni Rafała Gila spotkają się w pierwszej rundzie fazy Play Off, która rozpoczyna się 11 kwietnia.

Kielczanie przez cały cały mecz dużo eksperymentowali, szczególnie w obronie. – W kontekście całego sezonu drugie miejsce nas nie zadowala, więc ciągle chcemy udoskonalać swoją grę – mów Rafał Gil, trener UMKS Kielce. Eksperyment zdała przede wszystkim obrona strefowa ustawiona przez gospodarzy w drugich dziesięciu minutach gry. To właśnie w tej kwarcie kielczanie odzyskali prowadzenie i błyskawicznie wyszli na kilkunastopunktowe prowadzenie.

Ale w pierwszej połowie, oprócz dobrej obrony, kibice mogli też ekscytować się popisami kielczan w ataku. Trzy efektowne wsady Marcina Wróbla, w tym jeden po kapitalnym podaniu Alley oop od Artura Busza widownia oklaskiwała na stojąco. Środkowy UMKS imponował z resztą także skutecznością. Zdobył aż 26 punktów, a z gry pomylił się jedynie czterokrotnie. - UMKS był lepszy pod każdym względem. Gospodarze byli mocniejsi fizycznie, a w drugiej kwarcie zabiła nas ich obrona strefowa. Widać, że trener Gil do każdego przeciwnika doskonale się przygotowuje. Myślę, że drużyny z Kielc i Piaseczna powinny się spotkać w finale. Bo zdecydowanie są najlepszymi zespołami w tej lidze - mówi Maciej Starowicz, trener Wisły Kraków, znany wcześniej krakowski dziennikarz sportowy.

Kielczanie rundę zasadniczą drugiej ligi kończą na drugim miejscu z dorobkiem 43 punktów. W pierwszej rundzie play off, która zadecyduje o awansie do pierwszej ligi UMKS ponownie spotka się z krakowianami. Pierwsze spotkanie w Kielcach, 11 kwietnia (gra się do dwóch zwycięstw).

UMKS Kielce - Wisła Kraków 78:66 (20:23, 30:10, 12:17, 16:16)

UMKS: Wróbel 26 (10 zbiórek), Lewandowski 13 (3x3), Busz 8, Fąfara 7 (1x3), Makuch 6 (1x3), Bacik 5 (1x3), Kij 5, Dziura 4, Kołacz 4, Jaworski, Walczyk.