Strona klubu UMKS Kielce

Open/Close
I SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI
Sobota 12 kwietnia 2014 g. 16:30
 69 : 65 
II SPOTKANIE FINAŁOWE
O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI ZAPRASZAMY
Środa 16 kwietnia 2014 g. 19:00 Hala przy ul. Żytniej w Kielcach
 70 : 82 

Wrócić do pierwszej ligi. UMKS Kielce rozpoczyna nowy sezon

sobota, 05 październik 2013 12:05 Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Wrócić do pierwszej ligi. UMKS Kielce rozpoczyna nowy sezon fot. Sławomir Stachura

Koszykarze UMKS Kielce rozpoczynają nowy sezon w drugiej lidze. Nasza drużyna po nieudanym poprzednim sezonie, w którym pożegnała się z gronem pierwszoligowców znów ma wysokie cele. Pierwszy mecz zespół Rafała Gila rozegra już w najbliższą niedzielę z rezerwami ekstraklasowej Rosy Radom. Początek o godzinie 17.

Kielczanie, którzy ostatecznie wylądowali w grupie C II ligi chcą jak najszybciej wrócić na zaplecze ekstraklasy. Być może sztuka ta uda się już w rozpoczynającym się właśnie sezonie. Kadra naszej drużyny nieznacznie się zmieniła. Trzon drużyny został zachowany, a większość graczy, która została, zgodnie powtarza, że mają coś do udowodnienia i za wszelką cenę chcą zrehabilitować się za poprzedni, słaby sezon.

W Kielcach nie zobaczymy już Marcina Wróbla, który pozostał na parkietach pierwszoligowych i przeniósł się do beniaminka MCKiS-u Jaworzno, a także Kamila Kameckiego (AZS AGH Kraków) i Damiana Tokarskiego (Alba Chorzów). Rywalizację pod koszem wzmocnią natomiast z pewnością Jakub Dryjański i Alexander Machowski. Pierwszy to doświadczony, 31 letni środkowy między innymi Znicza Jarosław, AZS-u Kalisz, Open Florentyny Pleszew i ostatnio Stali Ostrów Wielkopolski. W kieleckim zespole ma wypełnić lukę po Marcinie Wróblu.

Naszą drużynę wzmocnił jeszcze jeden wysoki gracz. To 22-letni dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi (205 cm) Alexander Machowski, który ostatni sezon spędził w pierwszoligowej Polonii Przemyśl. To wszechstronny, młody gracz, który może także występować na pozycjach numer 4 i 3. Treningi po rocznej przerwie wznowił też rzucający obrońca Paweł Walczyk.

UMKS sezon 2013/2014 rozpocznie w najbliższą niedzielę, 6 października w Radomiu z rezerwami tamtejszej Rosy. Tydzień później inauguracja w hali przy ulicy Żytniej. Naszym rywalem będzie MKS Skierniewice. 

 

Czytany 5814 razy Ostatnio zmieniany sobota, 05 październik 2013 23:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partner serwisu
Rolety Kielce

  • Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego oraz dopasowania treści wyświetlanych. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.