Środa 16 kwietnia 2014 g. 19:00 Hala przy ul. Żytniej w Kielcach

W końcu zwycięstwo! Politechnika pokonana!

sobota, 19 styczeń 2013 22:42 Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Koszykarze UMKS Kielce odnieśli czwarte zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy. Po dobrym meczu kielczanie wygrali przed własną publicznością z AZS Politechniką Poznań 82:76

Kielczanie udowodnili, że przedostatnie miejsce w ligowej tabeli ich nie zadawala i mimo braku szans na uniknięcie walki o utrzymanie w fazie "Play Out", chcą jeszcze w sezonie zasadniczym pokazać się z jak najlepszej strony.

Po minimalnych porażkach we własnej hali na początku roku ze Zniczem Pruszków i Polonią Przemyśl, szczęście do kieleckiej drużyny w końcu się uśmiechnęło. Choć tak na prawdę ich przewaga w spotkaniu dwóch ostatnich zespołów na zapleczu ekstraklasy nie podlegała dyskusji, a sześciopunktową porażkę goście z Poznania z pewnością mogą odbierać jako najniższy wymiar kary.

Zespół Rafała Gila od początku narzucił bowiem rywalom swój styl gry. Już pierwsza kwarta, wygrana przez UMKS aż 29:15 ustawiła mecz. Skuteczni w tym fragmencie (tak jak z resztą w całym spotkaniu) byli Marcin Wróbel I Rafał Król, a w ofensywie przełamał się także w końcu Artur Busz. Ponadto kielczanie świetnie spisywali się w defensywie, a rywale mięli olbrzymie problemy z dobrze przygotowaną przez kielecki zespół obroną strefową. W efekcie już po pierwszej kwarcie UMKS prowadził 29:15 i kieleccy kibice pierwszy raz w tym roku mogli poczuć, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki.

Co prawda jeszcze w drugiej kwarcie, za sprawą dystansowych trafień goście przewaga UMKS stopniała tylko do trzech "oczek" (34:31), ale w końcówce znów dała o sobie znać dwójka Wróbel - Król i do przerwy UMKS prowadził z Akademikami pewnie, 48;37.

W drugiej połowie kielecki beniaminek także kontrolował przebieg wydarzeń. Aż do 37 minuty... Przy prowadzeniu gospodarzy 78:65 goście zdobyli bowiem aż 11 punktów z rzędu, a o zwycięstwie UMKS-u przesądziła dopiero celna dobitka Rafała Króla na 15 sekund przed końcem spotkania (80:76). Goście nie zdołali już odrobić strat, a kielczanie odnieśli tym samym nikłe, ale w pełni zasłużone czwarte zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy.

UMKS Kielce - AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań 82:76, (29:15, 19:22, 17:18, 17:21)

UMKS: R. Król 19 (2), M. Wróbel 18Ł. Fąfara 11 (1), H. Makuch 10A. Busz 10 (2), A. Kijanowski 7 (1),K. Kamecki 4P. Bacik 3 (1), D. Tokarski 0J. Lewandowski 0W. Miernik 0P. Osiakowski 0

AZS Politechnika: P. Hybiak 14 (1), M. Szydłowski 14P. Stankiewicz 9 (1), T. Baszak 8(1), A. Metelski 8Ł. Ulchurski 7 (1), T. Gierwazik 6 (2), M. Rostalski 4M. Sobkowiak 4M. Rutkowski 2K. Rzeczkowski 0.

Sędziowali: Bartłomiej Wojdak, Michał Proc, Tomasz Trybalski